حمایت از مؤسسات قرآنی ضروری است


به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام قادر امینی در جلسه هم اندیشی درباره اهداف و چشم‌انداز بنیاد بین المللی آیات که غروب چهارشنبه با حضور فضلا و اساتید حوزه و دانشگاه در پژوهشگاه این بنیاد برگزار شد، با اشاره به موضوع بیانیه گام دوم انقلاب، گفت: یکی از مهم‌ترین توصیه‌های مقام معظم رهبری پیشرفت در عرصه علم و پژوهش است و اصلی‌ترین منبع پژوهش در حوزه علوم انسانی اسلامی قرآن کریم است.
وی با اشاره به رشد ۳۴ درصدی حافظان قرآن مؤسسه اباصالح ( عج )، افزود: در سال ۱۳۹۶ بالغ بر ۷۵۰ نفر از قرآن آموزان مجموعه اباصالح ( عج ) در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم شرکت کرده بودند که غالباً با کسب امتیازات بالایی برگزیده شده و تجلیل شدند، امسال آمار شرکت کنندگان ما با رشد ۳۴ درصدی به بیش از هزار نفر رسیده که در حال برگزاری است و منتظر خبرهای خوش و پرافتخار هستیم.
مدیر بنیاد بین المللی آیات تصریح کرد: بعد از سال‌ها تفکر و پژوهش در راستای گسترش فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی، اینک بنیاد بین المللی آیات را با هدف تحول در نظام آموزشی کشور و نظریه پردازی و انجام پژوهش‌های لازم برای ایجاد تمدن نوین اسلامی با نشر و ترویج آموزه‌های اسلامی ایرانی تأسیس کرده‌ایم.
وی ضمن تأکید بر حمایت ارگان‌ها و نهادهای کشور از مؤسسات قرآنی، خاطرنشان کرد: طبیعتاً تحقیق این اهداف جز در سایه تعامل با سازمان‌های مربوطه و حمایت‌های مادی و معنوی ارگان‌های دولتی و مشارکت خیرین محترم ممکن نخواهد بود.
حجت الاسلام امینی در پایان گفت: در سال ۱۳۹۲ مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت عاشقان اباصالح المهدی ( عج ) تأسیس شد که خوشبختانه در طول ۵ سال تبدیل به درختی تنومند شده است.

Top News